Фотопроповідь

 

«Перехожий, зупинись і подумай...»

У древньому Львові є цікава архітектурна пам'ятка — каплиця Боїмів. Вона приваблює надзвичайно красивим інтер'єром: неймовірна кількість фігур і фігурок, розп'яття, кесони на куполі, епітафії — і все це з каменю. Фасадна стіна вкрита суцільною кам'яною різьбою, на верхньому ярусі багатофігурні барельєфи, вкриті філігранною різьбою колони.
А ще каплиця знаменита сидячою постаттю скорботного Христа, яка вінчає купол. Під ним по колу написано латиною: «Перехожий, зупинись і подумай, чим страждання твої більші за Мої».


 

Яке ж призначення Церкви?

Ці фотографії облетіли цілий світ. Вони увійшли у золоту фотоскарбницю новітньої української історії. Вони стали символом київського Майдану. А ще — стали символом практичного християнського милосердя. І коли говорити про вплив церкви на суспільство, неможливо знайти для цього більш значущої та красномовної ілюстрації.


 

Така складна проста арифметика
Натрапив якось в інтернеті на одну замітку з виразно гумористичним підтекстом. Вона була написана людиною освіченою, що добре розуміється у вищій математиці. Для мене це надто високий рівень, тому я навіть не робив спроб скопіювати текст, пішовши шляхом найменшого опору — просто сканував замітку у форматі фото.


 

Коли не можна затулитися Біблією
Однією з найулюбленіших тем українських (і не тільки) журналістів є тема життя та поведінки народних обранців — депутатів Верховної Ради. Що тільки про них не пишуть, яких тільки «смажених» фактів про них не назбирано! Правда, з них усе «як з гуски вода». Вони й далі поводяться так, як хочуть, і роблять, що хочуть.


 

Пам`ятайте дружину Лотову
На древній палестинській землі, по якій ходив Авраам зі своїм племінником Лотом, на березі знаменитого Мертвого моря стоїть одинока скеля. Скеля як скеля, хіба що трохи незвична за формою. Але вона здавна привертає увагу людей, особливо туристів, тим, що за своїми обрисами нагадує фігуру жінки, як стверджують місцеві жителі — Лотової дружини.


 

Фотографія надії
Можна по-різному ставитися до цього фото: як до сентиментальної наївності фотомоделі, підприємницької знахідки вуличного фотографа чи просто як до «прикольної» картинки (саме під такою рубрикою здебільшого подається ця світлина в інтернеті). А втім, це фото, зроблене кореспондентом Ассошіейтед Пресс Майклом Нешем у далекому 1946 році в зруйнованій війною Варшаві, стало класикою.


 

Водяна могила
Слово Боже, розповідаючи про духовний світ, часто використовує земні образи. Прості, зрозумілі, яскраві. Апостол Павло у своєму листі порівняв хрещення зі смертю, з могилою: «Чи ви не знаєте, що ми всі, хто христився у Христа Ісуса, у смерть Його христилися? Отож, ми поховані з Ним хрищенням у смерть.


 

Як зустрічають зірок
Ось так зустрічають великих світу цього: кінозірок та президентів, спортсменів та співаків. Їх зустрічають сотні відео- та фотооператорів, почесні караули; прості люди іноді за багато годин займають найкращі місця, щоб бодай одним оком глянути на знаменитість, а якщо пощастить, то ще й доторкнутися до неї.


 

Віруй стильно, спасися модно
Останні роки в інтернеті набули широкого поширення демотиватори — зображення з відповідним, часто гумористично-іронічним підписом. Один з них привернув мою увагу не стільки зображенням (дорогі золоті хрести, оздоблені коштовним камінням нерідко можна побачити на грудях сучасних священнослужителів), а досить оригінальним та несподіваним підписом.


  Хрест без Христа
Це не кадр з фільму про страждання Ісуса. Це реальне фото із сьогоднішнього життя. І зроблено воно на Філіпінах під час Страстної п’ятниці. Це театралізоване дійство, що бере початок ще з 40-их років, щороку набирає популярності і приваблює все більше туристів.

  "Щас спою", або Невеселі роздуми про веселе життя
Натрапив нещодавно в інтернеті на рубрику «Незвичайні пам’ятники». Серед десятків різних скульптур звернув увагу на одну, яку встановлено в російському Томську. Це фігура Вовка із славнозвісного мультфільму «Жив-був пес». Фільм, знятий за українською казкою, розповідає про старого Пса, якого вигнали з дому і який у лісі здибався із Вовком.
     
 

Язик в лещатах
Ні, це не фото з камери тортур і не ілюстрація розповідей про жахи Середньовіччя. Ці фотографії використовуються у рекламі салонів пірсінгу — нової моди, яка охопила сучасну молодь (і не тільки). І ці симпатичні дівчата підставляють свої язики під страшні залізні щипці цілком добровільно, ба, навіть за це платять.

 

 

   "  "